niedziela, 21 lutego 2016

Polskie Geo-Laury 2016


A ty bierzesz udział w Geo-Laurach?

Czegoś takiego na polskiej ziemi jeszcze nie mieliśmy. Warto się przyjrzeć laurom bliżej i zgłaszać swoje propozycje. W tym wypadku także zwykli użytkownicy serwisu GC
mają dużo do powiedzenia, inicjatywa bije Fav pointy ponieważ daje każdemu równe szanse w proponowaniu keszy, a potem głosowaniu i przyznawaniu Laurów!

Polskie Geo-Laury to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Ten plebiscyt/konkurs przygotowuje i prowadzi komitet organizacyjny spotkania geocachingowego „Pod Widmowym Królem V” jakie odbędzie się w Krakowie w kwietniu 2016 roku.

Cel Geo-Laurów to wyłonienie zbioru skrytek geocache w Polsce, które jak podkreślają organizatorzy są szczególnie warte polecenia.

Przygotowano pięć kategorii, można zgłaszać, a potem głosować na skrytki:
-tradycyjne;
-EarthCache;
-nietradycyjna (nie należąca do kategorii a i b);
-Skrytka prekursor (dowolnego typu, w okolicy ubogiej w kesze według stanu na Nowy Rok 2016);
-Skrytka seryjna (reprezentująca nie siebie samą, lecz całą serię / trail, do której należy).

Jakie skrytki można zgłaszać? 
Tylko skrytki opublikowane na terenie Polski w serwisie geocaching.com. Diabeł tkwi w szczegółach publikacja skrytki musiała  zostać wykonana przed 2016 rokiem, czyli do 31 grudnia 2015 włącznie.

Do Geo-Laurów nie można zgłaszać skrytek zarchiwizowanych i nie aktywnych podczas trwania plebiscytu. Dopuszcza się jedynie przerwy techniczne.

Ważne aby właściciele skrytek odpowiadali na zadawane przez komitet organizacyjny pytania. Sprawdzajcie więc czy wasza skrytka bierze udział w konkursie, głupio odpaść przez nie odbieranie wiadomości od organizatorów plebiscytu ;)

Kto może głosować?
Prawo do głosowania mają osoby, które założyły konto (geocaching.com) i było ono aktywne 1-go stycznia 2016. Nie ma różnicy, czy jest to konto Basic czy Premium. (Bardzo fajna sprawa KAŻDY ma głos)

Jaki jest "plan gry"?
Po pierwsze  faza – plebiscytowa – zaczęła się 25 stycznia 2016, a skończy 21 lutego 2016.
W tym czasie uczestnicy mogą przysyłać e-mailem swoje propozycje skrytek do konkursu.
Po drugie weryfikacja, wtedy to komitet organizacyjny na podstawie liczby głosów oddanych na poszczególne skrytki - po weryfikacji ich aktywności, zgodności z kryteriami kategorii oraz dostępności, a także po uzyskaniu zgody ich właścicieli na udział w konkursie - wyłoni skrytki nominowane do Geo-Laurów.
Nominacje ogłoszone będą w odpowiednich kategoriach (i podkategoriach, jeśli takowe będą wyodrębnione).
Po trzecie faza – konkursowa – obejmuje głosowanie przez uczestników zabawy na nominowane skrytki. Głos swój będzie można oddać od 16 marca 2016 do 31 marca 2016.

Organizatorzy pozostawili sobie możliwe przyznania przez komitet organizacyjny Geo-Laurów specjalnych dla skrytek wybranych w inny sposób niż powszechne głosowanie (jednak tylko z grona skrytek nominowanych).

Kiedy poznamy zwycięzców?
Ogłoszenie wyników nastąpi podczas spotkań z serii „Pod Widmowym Królem V” (8 do 10 kwietnia 2016), a następnie wyniki zostaną opublikowane w sieci.

Bliższe informację o formie głosowania, formularze zgłoszeniowe skrytek i inne informacje znajdują się na stronie Geo Laurów. Zachęcam do odwiedzin strony i udziału w Geo-Laurach 2016

0 komentarze:

Prześlij komentarz