O tym dlaczego warto wykorzystywać aplikacje sprawdzające w skrytkach typu multi i zagadkowych.
Przygotowując skrytki typu multi i zagadkowe pojawia się dodatkowy obowiązek. Wielu poszukiwaczy rozwiązując zagadki będzie zwracało się przed wyjściem w teren do założyciela o potwierdzenie poprawności wyliczonej odpowiedzi, która na ogół są koordynatami. Jak ułatwić sobie pracę i nie stanąć w obliczu odpowiadania na dziesiątki e-maili z prośbą o potwierdzanie poprawności?
Z pomocą przychodzą nam serwisy, dzięki którym do opisu skrytki "wkładamy" ikonkę przekierowującą nas do modułu sprawdzenia odpowiedzi. Moduły te zazwyczaj pokazują liczbę poprawnych i niepoprawnych zapytań. Zdecydowanie zachęcam do ułatwienia sobie i poszukiwaczom życia. Jeśli we wpisie jest geo-sprawdzacz odpada nam opcja pisania specjalnych e-maili i czekania na odpowiedź ze strony właściciela.
Co wybrać, gdzie szukać?
Dziś zatrzymam się chwilę nad możliwościami zastosowania aplikacji zewnętrznych dla sprawdzania poprawności rozwiązań zagadek i puzzli. Aplikacji jest kilkanaście ja opisze te najczęściej wybierane przez geocacherów na terenie Polski. Jedne są bardziej inne mniej intuicyjne, niemniej warto się im przyjrzeć.
Po polsku
GeoCheck - jedyny spolszczony serwis, o którym będę dziś pisała. Ze względu na łatwość odbioru mamy pełne zrozumienie jak się po nim poruszać. Serwis umożliwia wygenerowanie kodu, który umieszczamy w opisie skrytki. Uwidacznia się on w formie ikonki - przygotowano do wyboru dwa wzory. Mamy więc możliwość dopasowania obrazu do naszego wpisu.
Serwis opiera się na sprawdzeniu poprawności wpisanych koordynatów. Nie martwcie się jest możliwość dodania komentarza, w którym można podać dodatkowe informację.
Uważasz to za zbędną ekstrawagancje? Ja nie, rozwiązując jedną z zagadek po wpisaniu koordynatów i zatwierdzeniu poprawności jego rozwiązania otrzymałam w komentarzu informację iż skrytka znajduje się w totalnie innym miejscu niż wyliczone kooordynaty - taki psikus! Ten kto nie użył czekera odbył niepotrzebną podróż...
Po angielsku
GeoChecker, Puzzle solver - to kolejny serwis oferujący możliwość przygotowania modułu sprawdzania odpowiedzi. Serwis umożliwia sprawdzenie poprawności koordynatów z podaniem przybliżenie odpowiedzi. Na podany adres e-mail przyjdzie odpowiedni kod źródłowy. Mechanizm jest prosty, nie występuje tu problem z barierą językową.
Certitude - to serwis dający
większe możliwości niż dwa poprzednie. Umożliwia sprawdzenie odpowiedzi
przez podanie koordynatów lub rozwiązania słownego. Przy poprawnym
rozwiązaniu słownym otrzymujemy koordynaty punktu. Istnieje możliwość
dodania informacji dodatkowych. Przy skrytkach typu multi
należy podać, do którego etapu się odnosi co dodaje pikanterii można
przewidzieć złą odpowiedź i dodać komentarz nic tylko tworzyć puzzle.
0 komentarze:
Prześlij komentarz